Kalendarz

lipiec

26

poniedziałek

Godzina

Projekty

 

Dzień Zdrowego Śniadania...


 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole" Dzień Zdrowego Śniadania", w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "ŚNIADANIE DAJE MOC”, której celem jest uświadomienie rodzicom, dzieciom i nauczycielom, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie już po raz siódmy. Pierwszy raz przyłączyliśmy się do akcji w 2012 roku i od tego czasu dzień ten wpisał się na stałe w kalendarz naszych szkolnych wydarzeń .W  tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali, a następnie zjedli wspólne śniadanie, które poprzedziła krótka pogadanka na temat znaczenia tego posiłku dla zdrowia i prawidłowego rozwoju fizycznego, jak również intelektualnego dzieci w wieku szkolnym. Dzieci zajadały z wielkim apetytem owoce, warzywa, kolorowe kanapki, zbożowe płatki i wiele innych zdrowych produktów, które w tym dniu przygotowali wraz z nauczycielami. Wniosek nasuwa się jeden -" Zdrowe jedzenie jest smaczne, jedzmy, na co dzień smacznie, zdrowo i kolorowo!!! Zapraszamy rodziców do odwiedzenia strony internetowej www.sniadaniedajemoc.pl, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat ww. akcji, jak również można poczytać o znaczeniu zdrowego odżywiania dla prawidłowego rozwoju dziecka.

(Autor - I. Jackiewicz)