Kalendarz

sierpień

6

czwartek

Godzina

Projekty

 

JEDEN ZA WSZYSTKICH - międzynarodowa akcja społeczna

Już kilka miesięcy zmagamy się z dużym zagrożeniem, jakim jest COVID-19. Aby skutecznie mu zapobiegać musimy działać razem, lecz jednocześnie osobno. Stosując zalecenia epidemiologów powinniśmy zachować dystans fizyczny, ograniczyć życie społeczne i towarzyskie. Taka separacja może osłabiać więzi międzyludzkie, więzi, które tworzą nasze społeczeństwo, które tworzą również naszą społeczność szkolną. Aby nie dopuścić do osłabienia naszych relacji oraz aby pomóc odbudować zaufanie do nas samych nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowej akcji społecznej JEDEN ZA WSZYSTKICH, która jest niezależnym działaniem fundacji MI POLIN/Z POLSKI dotyczącym epidemii.

Czytaj więcej: JEDEN ZA WSZYSTKICH - międzynarodowa akcja społeczna

„Sensoryka inaczej niż zwykle…”

Dnia 27 lutego  po raz kolejny uczniowie, od najmłodszych po tych starszych, zebrali się przy wspólnym stole z…. może nikogo nie zaskoczymy, ale bawiliśmy się mąką. Jednak nie posłużyła nam ona do zrobienia żadnej masy, a była podkładem do dzieł stworzonych z suchego ryżu, grochu i kaszy. Zajęcia sensoryczne to przede wszystkim edukacyjna zabawa, dostarczająca optymalną ilość kontrolowanych wrażeń dotykowych, przedsionkowych i propriocepcyjnych. Nasi uczniowie w pewnym momencie wyglądali jakby wyszli z młyna, jednak ich uśmiech i radość z zabawy była tak cenna, że wszyscy rodzice wybaczą nam brudne ubrania. Na szczęście zbliża się do nas małymi kroczkami wiosna i mamy nadzieję, że kolejne sensoryczne zabawy będą mogły odbyć się na świeżym powietrzu.

Oprac. M. Szaniawska

„Niech żyje bal….”


 8 lutego 2020 w szkole wybrzmiały słowa piosenki Maryli Rodowicz „Niech żyje bal…”. W historii szkoły ta sobota zapisze się w pamięci uczniów, nauczycieli, ale także rodziców i mieszkańców wsi Chrościce. To był specjalny dzień, dzień zabawy, radości i uśmiechu, a wszystko z okazji odbywającego się balu karnawałowego. Swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor SP w Kałuszynie – p. Marek Pachnik. Oprócz władz szkolnych na balu pojawiły się osoby z grona władz miejskich – p. Arkadiusz Czyżewski – Burmistrz Miasta Kałuszyn wraz z żoną i córką, p. Henryka Sęktas – wiceburmistrz miasta oraz p. Bogusław Michalczyk – przewodniczący Rady Miejskiej w Kałuszynie.
 Wystrój sali balowej związany był tematycznie ze świętem zakochanych. Kolor czerwony był kolorem tematycznym tego dnia. W związku z tym goście zostali na początku zaproszenie na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Bajka wszystkim bardzo dobrze znana, jednak nasi uczniowie postanowili ją trochę zmienić. Zły wilk na szczęście nie zjadł babci i Czerwonego Kaptura, a postanowił przejść na dietę wegetariańską. Rodzice przygotowali dla wszystkich gości kawiarenkę oraz loterię fantową. Dzieci świetnie bawiły się z zespołem w składzie p.Beaty i p.Roberta, którzy przygotowali dla nich wiele zabaw i konkursów. Pomimo tego, że to już luty, spotkanie nie mogło się odbyć bez wizyty specjalnego gościa. Tym gościem był oczywiście Święty Mikołaj. To wydarzenie na stałe wpisane jest w historię szkoły.
Oprac. M. Szaniawska

BAL KARNAWAŁOWY

Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy
NAUCZYCIELE,UCZNIOWIE ORAZ RODZICE
FILIALNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W CHROŚCICACH SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ
NA BAL KARNAWAŁOWY ,KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ


8 LUTEGO 2020R. OD GODZ.14.00.


W PROGRAMIE:

⦁ WYSTĘPY UCZNIÓW
⦁ KAWIARENKA
⦁ LOTERIA FANTOWA
⦁ ZABAWA W RYTMIE KARNAWAŁOWYCH PRZEBOJÓW-PROWADZENIE ZESPÓŁ "SPECJAL"

Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy

 

„Dzień gier planszowych''

30 stycznia uczniowie uczestniczyli w kolejnym cyklicznym spotkaniu z grami planszowymi. Uczniowie, od najmłodszych do najstarszych, spotkali się by wspólnie dzielić radością wspólnie spędzonego czasu i …zdrowej rywalizacji. Gry planszowe rozwijają zainteresowania uczniów i nie wymagają urządzeń elektronicznych, rozwijają relacje społeczne poprzez pracę w grupach oraz rozwijają umiejętności logicznego myślenia. Wszyscy świetnie się bawili i wspólnie spędzili czas.
Oprac. M. Szaniawska