Kalendarz

sierpień

22

czwartek

Godzina

Projekty

 

Tęczowe Smaki

 

Ogólnopolski Program Edukacyjny


 

"TĘCZOWE SMAKI LUBIĄ WSZYSTKIE DZIECIAKI"


Nasza szkoła została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego firmy JBB "Tęczowe smaki lubią wszystkie dzieciaki". Celem projektu jest ochrona zdrowia dzieci przed zgubnymi i bardzo poważnymi skutkami złego odżywiania. W dobie szerzącej się otyłości, wśród nawet bardzo małych dzieci, próba zmiany nawyków żywieniowych powinna być tematem najwyższej wagi. Dzięki programowi dzieci będą mogły poszerzać wiedzę dotyczącą zasad zdrowego żywienia. Zabawy i ćwiczenia przygotowane przez niezależnych nauczycieli i dietetyków pozwolą ukształtować u dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe. Program jest zgodny z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia oraz nawiązuje do zaleceń profilaktycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia.
Więcej informacji na www.teczowe-smaki.pl
W ramach akcji nauczyciele przeprowadzili 5 lekcji na temat zasad zdrowego żywienia i profilaktyki otyłości.

Lekcja 1. Tęczowa piramida żywienia

Lekcja 2. Kasza, ryż, pieczywo

Lekcja 3. Warzywa i owoce są zdrowe, bo mają witaminy

Lekcja 4. Mleko to biały skarb

Lekcja 5. Jestem zdrowy, bo jem mięso i wędlinki

Dzięki umiejętnemu połączeniu nauki z zabawą zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i sprawiły im wiele radości.Mamy tylko nadzieję ,że zdobyta na lekcjach wiedza znajdzie zastosowanie w codziennym życiu naszych podopiecznych. Podsumowaniem programu był konkurs plastyczny pt. "Tęczowa piramida żywienia" oraz konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu pt. "Tęczowe smaki lubią wszystkie dzieciaki".
W zakładce "Laureaci konkursów" zamieściliśmy nazwiska zwycięzców, natomiast zdjęcia prac plastycznych znajdują się w zakładce "Galeria prac dzieci". Nagrodzone prace zostały również wysłane na konkurs ogólopolski,gdzie nagrodą jest miesięczna ekspozycja zwycięskiej pracy wraz z wizerunkiem dziecka na billboardzie reklamowym zlokalizowanym w najbliższej okolicy placówki.
Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Zachęcamy wszystkich Rodziców i dzieci do aktywności i wspólnego działania na rzecz Waszych Rodzin.Na zmianę nawyków żywieniowych nigdy nie jest za późno,a korzyści ze zmian pojawią się bardzo szybko!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przeprowadzonych lekcji w zakładce"Galeria".

Librus Portal

ikona synergia

Imieniny

Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz

Tłumacz stronę

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Licznik odwiedzin

Dzisiaj33
Wczoraj22
W tygodniu93
W miesiącu421
Wszystkich28328